Strefa Klienta

Split payment

Od 01.07.2018 zacznie w Polsce obowiązywać zmiana w podatku vat w zakresie split-payment, czyli mechanizmu podzielonej płatności. W skrócie chodzi o to, że przy zapłatach za faktury będzie możliwość przelewania pieniędzy w kwocie netto na konto bankowe tak jak dotychczas, a kwotę vat na konto specjalnie utworzone, nazwane konto vat.

Więcej..
Uwaga na urządzanie gier na automatach poza kasynami gry

Użytkowanie automatów do gier (takich jak terminale rzekomo oferujące „quizy wiedzy” lub obrót instrumentami pochodnymi) poza kasynami gry, np. w lokalach gastronomicznych, może narażać przedsiębiorców na konsekwencje prawne. Uzyskanie opinii jednostki badającej, upoważnionej przez Ministra Finansów, z badania technicznego automatu nie gwarantuje legalności jego eksploatacji poza kasynem gry.

Więcej..
Zmiana ustawy – Prawo celne weszła w życie 20 sierpnia 2016 r.

Ministerstwo Finansów uprzejmie informuje, że w dniu 20 sierpnia 2016 r. weszła w życie ustawa z dnia 22 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy – Prawo celne oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1228). Zasadniczym celem powołanej ustawy jest dokonanie w polskim porządku prawnym zmian służących stosowaniu unijnego kodeksu celnego oraz przepisów wykonujących jego przepisy.

Więcej...

Formularz Kontaktowy